Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Toeristensector verwacht rond Pasen 2022 weer op het oude niveau internationale toeristen te zitten

Benidorm in 2019 (pre-Covid) / 123rf
Benidorm in 2019 (pre-Covid) / 123rf

MADRID – De toeristensector in Spanje verwacht dat rond Pasen in april 2022 het niveau van buitenlandse vakantiegangers die naar Spanje komen weer op het oude pre-Covid niveau zit. Volgens de ‘barómetro turístico’ van Braintrust moet rond Pasen ook 90% van alle opbrengsten die door buitenlandse toeristen gegenereerd worden in Spanje weer haalbaar zijn.

De toeristensector in Spanje verwacht dat rond de Semana Santa periode, dat is in 2022 van 10 tot en met 17 april, het oude niveau van internationale toeristen weer bereikt moet worden in Spanje. De gunstige evolutie van het aantal gevaccineerden in de belangrijkste landen die toeristen leveren aan Spanje zorgen voor een positief beeld in de Spaanse toeristensector.

In augustus dit jaar was het internationale toerisme op 49,6% van de pre-Covid aantallen gekomen volgens de maandelijkse cijfers van het Spaanse Nationale Instituut voor de Statistieken (INE). Het grote gebrek van internationale toeristen is met name te merken bij de Britten, Fransen en Duitsers maar dat moet vanaf volgend jaar goedgemaakt worden.

In dit artikel haalt men met name Nederland aan omdat de toeristen uit dit land weer tegen de normale aantallen aanzitten met 91% gevolgd door België met 78%, Frankrijk met 63,5%, Duitsland met 60%, Italië met 46,1% en de Noordse landen met 44,9%.

Als we naar de cijfers van de eerste acht maanden van 2021 dan zien we dat er tot eind augustus 15 miljoen buitenlandse toeristen naar Spanje kwamen. Daarvan waren er 996.975 uit Nederland en 734.807 uit België afkomstig.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

0%

Toegankelijkheid