laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Ambachtslieden uit Sevilla starten initiatief ‘Geen enkel Valenciaans kind zonder Driekoningen’

zondag 17 november 2024

Facebook
Facebook

In de nasleep van de verwoestende DANA die Spanje trof, hebben ambachtslieden uit Sevilla het initiatief ‘Geen enkel Valenciaans kind zonder Driekoningen gelanceerd. Dit project heeft tot doel speelgoed en schoolmaterialen in te zamelen voor kinderen in de zwaarst getroffen gebieden, zodat ze ondanks de ramp kunnen genieten van de feestdagen.

Het idee ontstond bij Sonia, eigenaresse van Sublimados Son Jos, een klein bedrijf gespecialiseerd in gepersonaliseerde producten. Kort na de ramp nam ze contact op met haar klant en vriendin Victoria uit Chiva, een van de zwaarst getroffen plaatsen in de provincie Valencia. Sonia stelde voor om houten doosjes met snoepjes te sturen voor de kinderen die alles verloren hadden. Victoria, actief binnen de oudervereniging van de openbare school Orba in Alfafar, die volledig verwoest werd door de overstromingen, stemde enthousiast in met het voorstel.

Om het initiatief breder te trekken, deelde Sonia haar idee in verschillende WhatsApp-groepen en netwerken binnen de ambachtsgemeenschap. De respons was overweldigend; binnen korte tijd sloten zich ongeveer 50 ambachtslieden aan bij het project. Gezamenlijk besloten ze niet alleen snoepjes, maar ook nieuw speelgoed en schoolmaterialen in te zamelen voor de kinderen in Chiva en de leerlingen van de school in Alfafar.

Om de coördinatie te vergemakkelijken, werd een Facebook-groep opgericht die inmiddels bijna 1500 volgers heeft. Er zijn 18 inzamelpunten opgezet in verschillende provincies, waaronder Jaén, Huelva, Málaga, Valencia en Sevilla. Na afloop van de inzamelingsactie zullen alle donaties worden verzameld in Sevilla, het centrale punt van de operatie. Van daaruit zal een vrijwilliger met een vrachtwagen de goederen naar Valencia vervoeren, waar de drie Wijzen de geschenken en schoolmaterialen persoonlijk aan de kinderen zullen overhandigen.

Dit initiatief benadrukt de solidariteit en het medeleven van de Sevillaanse ambachtsgemeenschap met de slachtoffers van de DANA. Het toont aan hoe individuele inspanningen kunnen uitgroeien tot grootschalige hulpacties die een positieve impact hebben op de getroffenen. Dankzij de inzet van deze ambachtslieden kunnen kinderen in de getroffen gebieden, ondanks de recente tegenslagen, uitkijken naar een vreugdevolle Driekoningenviering.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.