laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

14 dode dolfijnen aangespoeld op strand in Cantabrië

woensdag 29 maart 2023

SANTANDER – Zaterdagmorgen zijn er 14 aangespoelde dode dolfijnen gevonden op het Playa de Oyambre strand in de kustplaats San Vicente de la Barquera. De 14 dolfijnen waren reeds dood toen deze werden gevonden maar surfers en wandelaars konden drie dolfijnen terug de zee in sturen.

Het gebeurt wel vaker dat er levenloze dolfijnen gevonden worden op een strand ergens in Spanje maar 14 dolfijnen samen komt niet vaak voor. Het gaat in het geval van de overleden dolfijnen in Cantabrië Om exemplaren van de gestreepte dolfijn (delfines listados). Deze dolfijnensoort komt veel voor in de Cantabrische zee (Mar Cantábrico).

Voor de 14 overleden en aangespoelde dolfijnen kon men niets meer doen maar er waren 3 exemplaren die door enkele surfers die ter plaatse waren en wandelaars weer de open zee in gestuurd en hebben het overleefd. Specialisten hebben de overleden dolfijnen meegenomen voor onderzoek aangezien de doodsoorzaak nu nog niet bekend is.

https://twitter.com/AAFF_Cantabria/status/1129766218263613441

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.