laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Fake News over een ‘aanstaande’ terroristische aanslag in Spanje

donderdag 19 oktober 2023

redactie
redactie

De Spaanse politie heeft een bericht op sociale media ontkend waarin ten onrechte wordt beweerd dat er een terroristische aanslag op komst is in Spanje. Dit is een bericht dat al in 2017 circuleerde en werd ontkend, maar dat nu opnieuw is opgedoken. De politie vraagt de Spanjaarden om alleen op officiële bronnen te vertrouwen.

Ook het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gewaarschuwd voor de “verspreiding van valse berichten over vermeende bedreigingen”. Dit gebeurt in een context van toenemende spanningen door het conflict tussen Israël en de terroristische organisatie Hamas, en na de terroristische aanslag in Brussel deze week.

Het ministerie herinnert eraan dat het actuele terroristische dreigingsniveau in Spanje online te raadplegen is op de officiële website van het ministerie. Afgelopen dinsdag werden er “aanvullende veiligheidsmaatregelen” aangekondigd, maar binnen het niveau 4 op een schaal van 5. Dit is het niveau dat sinds 2015 van kracht is, naar aanleiding van de terroristische aanslagen in Frankrijk, Tunesië, Koeweit en Somalië.

Terreurdreigingsniveau 4 of ook wel code rood houdt in dat er meer surveillance plaatsvindt op straat en op belangrijke plaatsen waar veel mensen bij elkaar komen. Terreurdreigingsniveau 5 of code zwart is het hoogste niveau waarbij het leger in staat van paraatheid komt, omdat men informatie heeft dat er een aanslag gaat plaatsvinden. Niveau 5 staat bijna gelijk aan een staat van oorlog en dat wil men voorkomen in Spanje, ook omdat er op dit moment geen nieuwe concrete terroristische bedreigingen zijn.

Laatste nieuws Spanje

Voor het laatste nieuws over terroristische activiteiten en maatregelen in Spanje is het raadzaam om via X-accounts van o.a. het Ministerie van Binnenlandse zaken (LINK), de Policia Nacional (LINK), Mossos d’Esquadra (LINK), Guardia Civil (LINK) te volgen.

Daarnaast is er een smartphoneapplicatie genaamd AlertCops die geïnstalleerd kan worden via deze links voor Android via Google Play (LINK) en voor de iPhone (LINK). Ook zitten wij van de redactie bij SpanjeVandaag bovenop het nieuws en plaatsen we zo snel mogelijk het laatste nieuws en de actualiteiten op onze website.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.