laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Steeds meer ‘hondenouders’ in Spanje die miljarden uitgeven aan hun huisdieren

zondag 20 juli 2025

via freepik.com
via freepik.com

In Spanje behandelen steeds meer mensen hun hond als hun eigen kind. Ze noemen zichzelf ‘mama’ of ‘papa’ van hun hond en zorgen er met veel liefde voor. In het Spaans heet dat ‘perrhijos’. Psychologen zeggen dat dit geen toeval is: het laat zien hoe belangrijk huisdieren zijn geworden in ons leven.

Er zijn in Spanje nu meer dan 28 miljoen huisdieren, waaronder ruim 9 miljoen honden. Dat zijn er zelfs meer dan het aantal kinderen jonger dan 15 jaar, een vreemde vergelijking die in de Spaanse media vaak wordt gemaakt. Door deze groei is de markt voor huisdieren uitgegroeid tot een grote business van meer dan 3 miljard euro per jaar.

De verkoop van spullen voor honden is de afgelopen jaren flink gestegen. Zo worden er veel meer hondenbedden, speeltjes, voerbakken en zelfs reistassen verkocht. Mensen geven steeds meer geld uit aan het verzorgen en verwennen van hun viervoeter.

Opvallend is ook dat er minder interesse is in babyspullen. In steden als Madrid zijn er zelfs meer honden dan kinderen jonger dan drie jaar. Dat komt onder andere doordat het duurder en moeilijker is om een kind groot te brengen. Een hond kost in het eerste jaar gemiddeld 646 euro, terwijl een baby meer dan 1.700 euro kost.

Volgens experts kiezen veel mensen bewust voor een hond in plaats van een kind. De zorg, liefde en aandacht blijven hetzelfde, maar de kosten en het gedoe zijn vaak minder groot. En dat zie je terug in hoe groot de markt inmiddels is geworden.

Sinds eind september 2023 moeten alle hondeneigenaars in Spanje verplicht een verzekering afsluiten voor hun huisdier. In regio’s als Madrid, Baskenland en La Rioja gold deze verplichting al eerder. Dat betekent een extra kostenpost voor veel mensen. Daarnaast stelt de nieuwe Wet voor het Welzijn van Dieren dat zowel nieuwe als bestaande hondeneigenaars binnenkort verplicht een korte cursus moeten volgen over het verzorgen en begrijpen van hun hond.