Op twee stranden aan de Costa del Sol zijn wilde zwijnen opgedoken die even wilden afkoelen in zee. Opnames van badgasten tonen hoe de dieren rustig door het water lopen, tot verbazing van strandbezoekers.
Bij het strand van Cala de Mijas zagen mensen twee volwassen wilde zwijnen (Spaans: jabaliés) samen met twee kleintjes in de branding spelen. Iets verderop, op het strand van Calahonda, liepen twee andere zwijnen door het zand en gingen ook het water in. Niemand raakte gewond en er werd geen schade gemeld.
Volgens experts zijn er in de provincie Málaga zo’n 22.000 wilde zwijnen. Omdat ze geen natuurlijke vijanden hebben en er weinig op ze gejaagd wordt, trekken ze steeds vaker richting de stad en de stranden. Vooral in de zomer, als het warm en droog is, gaan ze op zoek naar water en eten.
Het is niet de eerste keer dat dit gebeurt. Vorige maand nestelden zeven zwijnen zich onder een parasol op een strand in Málaga. Ook zijn er deze zomer al berggeiten op het strand gezien.
Voor veel mensen is het een grappig gezicht, maar de autoriteiten waarschuwen wel dat het gevaarlijk kan zijn om wilde dieren te benaderen, zeker als ze jongen bij zich hebben.