De Belgische justitie heeft de ex-partner van Françoise Dasnois officieel beschuldigd van moord. De vrouw verdween in juli 2009 tijdens een wandeling met haar familie in Colungo, een dorp in de provincie Huesca. Ze was toen 48 jaar oud en sindsdien is er nooit meer iets van haar teruggevonden.
Op de dag van haar verdwijning maakte Françoise samen met haar partner en hun twee kinderen een wandeling in de omgeving. Volgens de verklaring van de man gaf zij onderweg aan dat ze moe was. Even later zou ze zijn achtergebleven, waarna ze spoorloos verdween. Pas uren later werd haar verdwijning gemeld bij de hulpdiensten.
Destijds werd er grootschalig gezocht door de Guardia Civil. Er werden speurhonden, helikopters en vrijwilligers ingezet, maar zonder resultaat. Omdat er geen lichaam werd gevonden en er geen harde bewijzen waren, liep het onderzoek uiteindelijk vast.
Jaren later besloot de Belgische justitie het dossier opnieuw te bekijken. Tussen 2024 en 2025 kwamen er nieuwe aanwijzingen aan het licht die volgens de aanklager ernstig genoeg zijn om de ex-partner te beschuldigen van moord. De man, geboren in 1964, is inmiddels verhoord, maar blijft voorlopig op vrije voeten onder bepaalde voorwaarden.
De aanklacht in België heeft ook gevolgen in Spanje. Een rechter in Barbastro heeft besloten de zaak opnieuw te openen. Spanje heeft een Europees onderzoeksbevel aangevraagd om het volledige Belgische dossier te ontvangen. Op basis daarvan kan worden bekeken of verdere juridische stappen nodig zijn.
De samenwerking tussen de Belgische en Spaanse autoriteiten moet duidelijk maken wat er zestien jaar geleden precies is gebeurd. Voor de familie van Françoise betekent dit een nieuwe hoop dat er eindelijk antwoorden komen na jaren van onzekerheid en stilte.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano