Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanje start 2023 met een consumentenprijsindex van 5,8 procent

123rf
123rf

MADRID – De inflatie is in de maand januari volgens de voorlopige informatie van het Spaanse Statistiekbureau (INE) gestegen van 5,7% in december naar 5,8% in januari. Het is de eerste keer na juli 2022 dat volgens de berekeningen van het INE de ‘Índice de precios de consumo’ (IPC) ofwel consumentenprijsindex stijgt, al is het maar met 0,1%.

Terwijl de consumentenprijsindex of inflatie (inflación general) in januari met 0,1% steeg naar 5,8% is, is de onderliggende inflatie (inflación subyacente) met 0,5% gestegen naar 7,5%. De onderliggende inflatie is gelijk aan de consumentenprijsindex exclusief de invloed van enkele productgroepen die sterk in prijs schommelen of grotendeels door de overheid gereguleerd zijn.

De hoogste consumentenprijsindex werd in Spanje in juli 2022 bereikt met 10,8% waarna deze daalde naar 10,5% in augustus, 8,9% in september, 7,3% in oktober, 6,8% in november en het jaar eindigde met 5,7% in december 2022, het laagste van alle EU-landen. Het nieuwe jaar is echter iets hoger begonnen en de vraag is hoe de consumentenprijsindex zich verder gaat ontwikkelen. Het gaat echter nog wel om voorlopige cijfers.

Ter vergelijking, in januari 2022, voor het begin van de Oekraïne-oorlog, was het inflatiepercentage in Spanje nog 6,1% en was het onderliggende inflatiepercentage 2,4%. 

Spanje is 2023 gestart met een 0% BTW op basisproducten in de supermarkten en een 5% BTW op oliën en pasta. Maar het land is ook begonnen met de beëindiging van de 0,20 euro per liter brandstofkorting waardoor het tanken weer duurder is geworden.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano