Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

65-plussers kunnen op dinsdag weer voor 2 euro naar de bioscoop in Spanje

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Goed nieuws voor 65-plussers in Spanje die van films houden: het populaire programma ‘Cine Sénior’ begint weer. Vanaf dinsdag 24 juni kunnen senioren elke week voor maar 2 euro naar de bioscoop. Met dit initiatief wil de overheid een actievere levensstijl stimuleren en eenzaamheid bij ouderen verminderen.

Het Spaanse ministerie van Cultuur startte het project vorig jaar, en het sloeg direct aan. In 2024 kwamen er meer dan 1,6 miljoen bezoekers op af. Door dit succes wordt het programma in 2025 voortgezet, opnieuw met tickets van slechts twee euro.

Meestal is de kortingsdag op dinsdag, maar in sommige regio’s geldt het tarief ook in het weekend. Dat is handig, want dan draaien de meeste films. Kaartjes zijn zowel online als aan de kassa verkrijgbaar.

De regeling geldt in ruim 425 bioscopen door heel Spanje, samen goed voor zo’n 3000 schermen. Alleen al in de eerste week zijn meer dan 330.000 tickets vrijgegeven voor de voorstellingen op dinsdag. Senioren kunnen hun kaartjes online of aan de kassa kopen, zolang ze een identiteitsbewijs tonen dat hun leeftijd bevestigt.

Voor het Cine Sénior-programma is dit jaar 10 miljoen euro uitgetrokken. Voor elk verkocht kaartje krijgen bioscopen 3 euro: 2 euro komt van de bezoeker, en de overheid legt 1 euro bij.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

0%

Toegankelijkheid