Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spanjaarden noemen Galicië de ‘meest onvriendelijke’ regio van het land

canva.com
canva.com

Volgens een nieuw, kleinschalig onderzoekje onder Spanjaarden zelf zou Galicië de autonome regio zijn waar de meeste mensen als onvriendelijk worden ervaren. Het gaat daarbij niet om feiten, maar om persoonlijke indrukken en hardnekkige stereotypen.

De peiling werd uitgevoerd door contentmaker en journalist Nacho Pla, die via sociale media aan voorbijgangers vroeg welke Spaanse regio zij het minst sympathiek vinden. Galicië kwam daarbij het vaakst naar voren, met zes vermeldingen. Respondenten omschreven Galiciërs als weinig expressief en soms bot in de omgang.

Op de tweede plaats eindigde Baskenland met twee stemmen. Mensen gaven aan dat Basken soms nors of zuur kunnen overkomen. Ook werd hun manier van spreken als hard ervaren. Volgens sommigen zou het natte en vaak grijze klimaat in het noorden hier invloed op hebben.

Andalusië kreeg eveneens twee stemmen, maar om heel andere redenen. Een respondent vond de bewoners wat snobistisch, terwijl een ander juist zei dat Andalusiërs veel ruzie maken. Dat laat meteen zien hoe verschillend en persoonlijk dit soort meningen zijn.

Daarnaast werden ook Catalonië, de regio Valencia, Extremadura en Murcia genoemd, maar slechts één keer per regio. Catalanen zouden volgens een respondent wat arrogant zijn, terwijl de regio Valencia werd genoemd vanwege vermeend onbeschaafd gedrag. Bij Extremadura speelde de vergrijzing een rol in de perceptie en Murcia werd zonder duidelijke uitleg genoemd.

Het artikel benadrukt dat deze lijst geen enkele wetenschappelijke waarde heeft en vooral laat zien welke vooroordelen en clichés binnen Spanje leven. In een andere, grotere enquête over steden kwam overigens Santa Cruz de Tenerife als meest onbeleefde stad naar voren, gevolgd door onder andere Granada en Alicante Elche.

Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

0%

Toegankelijkheid