laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Vastgoedexperts waarschuwen voor forse stijging woningprijzen in Spanje

zaterdag 1 november 2025

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

De Spaanse woningmarkt blijft in beweging en veel mensen twijfelen: is het beter om nu een huis te kopen of nog even te wachten? Volgens verschillende vastgoedexperts lijkt nú kopen op de lange termijn voordeliger te zijn, omdat de prijzen naar verwachting in de komende jaren flink zullen stijgen.

Een woordvoerder van het platform Inviertis zegt eerlijk dat de situatie complex is: “Zelf weet ik het ook niet goed. Als professional zou ik nu willen kopen, maar de onzekerheid blijft groot.” Toch benadrukt deze vastgoedexpert dat wie nu koopt, waarschijnlijk voorkomt dat hij later veel meer moet betalen, want de prijzen kunnen volgens haar de komende tijd met dubbele cijfers stijgen.

De belangrijkste reden voor die verwachte stijging ligt in het tekort aan beschikbare woningen. Het aanbod blijft laag, terwijl de vraag blijft toenemen, zowel van Spaanse gezinnen als buitenlandse kopers. Daarnaast drijven de hoge huurprijzen steeds meer mensen richting de koopmarkt, wat de druk verder vergroot.

Volgens de experts zal deze situatie niet snel veranderen. Nieuwe bouwprojecten lopen vertraging op en de financieringskosten blijven hoog. Zelfs als de hypotheekrente iets daalt, zal dat volgens hen weinig invloed hebben op de prijsontwikkeling.

Daarom luidt hun advies: wie voldoende financiële ruimte heeft, doet er goed aan niet te lang te wachten. De kans is groot dat woningen in 2026 duurder zijn, zeker in populaire gebieden zoals Madrid, Barcelona en de kustregio’s.

Toch waarschuwen de deskundigen ook voor overhaaste beslissingen. De aankoop van een woning blijft een grote stap, en elke koper moet goed nagaan of de locatie, de maandlasten en de toekomstplannen echt passen bij zijn situatie.