Wie in 2026 een bestaande woning in Spanje wil kopen, kan in verschillende regio’s profiteren van lagere belastingen. Meerdere autonome regio’s hebben aangekondigd dat zij de regionale overdrachtsbelasting, de Impuesto de Transmisiones Patrimoniales, verlagen. Deze belasting betaal je bij de aankoop van een tweedehands woning en vormt een belangrijk deel van de totale kosten.
In Cantabrië gaat het standaardtarief omlaag van 9 procent naar 7 procent. Deze verlaging geldt voor de aankoop van een hoofdwoning tot een bepaalde maximale prijs. Voor veel kopers kan dit een besparing van enkele duizenden euro’s opleveren, wat het kopen van een huis net iets haalbaarder maakt.
Galicië kiest vooral voor gerichte steun aan gezinnen. Alleenstaande ouders betalen hier nog maar 3 procent overdrachtsbelasting bij de aankoop van hun hoofdwoning. Koop je een huis in een dunbevolkt gebied, dan kan het tarief zelfs op 0 procent uitkomen. Daarnaast is de maximale woningprijs waarvoor deze regeling geldt verhoogd, zodat meer mensen ervan kunnen profiteren.
Ook in de Valencia-regio verandert er iets. Vanaf 1 juni 2026 daalt het algemene tarief van 10 procent naar 9 procent. Voor jongeren onder de 35 jaar en andere kwetsbare groepen blijft een verlaagd tarief van 6 procent gelden. Bij een woning van 250.000 euro kan dit al snel een besparing van ongeveer 2.500 euro betekenen.
In La Rioja bestaat al langer een lager tarief voor jonge kopers. Dit tarief is verder verlaagd van 5 procent naar 4 procent en de leeftijdsgrens is verhoogd tot 40 jaar. Hierdoor komen meer mensen in aanmerking voor deze korting.
Naast de regionale maatregelen zijn er ook gemeenten die de jaarlijkse onroerend goed-belasting verlagen. In Madrid gaat het algemene tarief iets omlaag en ook in andere steden worden kortingen of bonussen toegepast. Dit verlaagt niet de aankoopprijs, maar wel de vaste lasten na de koop.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano