laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spaanse dierenarts zegt dat honden verwennen als kinderen slecht is voor hun welzijn

dinsdag 3 februari 2026

ai-beeld / redactie
ai-beeld / redactie

Wie in Spanje over straat loopt of op een terras zit, ziet het steeds vaker gebeuren: honden in kinderwagens, met jasjes, schoentjes of zelfs accessoires die eerder bij baby’s horen. Volgens een Spaanse dierenarts lijkt dat misschien schattig, maar het kan serieuze gevolgen hebben voor het welzijn van dieren.

De waarschuwing komt van een dierenarts, gespecialiseerd in anesthesie en diergeneeskundige ethiek. Hij stelt dat huisdieren steeds vaker worden behandeld alsof het menselijke baby’s zijn, terwijl honden en katten totaal andere lichamelijke en psychologische behoeften hebben.

Het probleem zit vooral in het zogenoemde antropomorfisme, het toekennen van menselijke eigenschappen aan dieren. Eigenaars doen dit meestal uit liefde, maar vergeten daarbij wat voor het dier zelf natuurlijk en gezond is. Wat voor mensen comfortabel lijkt, kan voor een dier juist stressvol of zelfs schadelijk zijn.

Een duidelijk voorbeeld zijn hondenwagens. Die kunnen nuttig zijn voor oudere honden of dieren met blessures, maar bij gezonde honden zorgt overmatig gebruik ervoor dat ze minder bewegen. Dat kan leiden tot spierverlies, gewrichtsproblemen en overgewicht.

Daarnaast missen honden in een kinderwagen belangrijke prikkels. Ze kunnen niet vrij snuffelen, geen contact maken met andere honden en hun omgeving niet op een natuurlijke manier verkennen. Dat kan op termijn zorgen voor frustratie, angst en gedragsproblemen.

De dierenarts benadrukt dat echte liefde voor een huisdier betekent dat je rekening houdt met zijn aard. Het belangrijkste is dat een dier een leven leidt zonder pijn, stress of angst, en dat het zich kan gedragen als hond of kat, niet als een klein mens.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano