laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Nog steeds geen start voor verdubbeling N-332 bij Torrevieja ondanks goedkeuring in februari

dinsdag 11 november 2025

Ministerie van Transport / web
Ministerie van Transport / web

Het Spaanse ministerie van Transport en Duurzame Mobiliteit kreeg al in februari 2025 groen licht voor het verdubbelingsproject van de N-332 bij Torrevieja, maar tot op de dag van vandaag is er nog geen enkele graafmachine te zien. De werkzaamheden, die het drukke en gevaarlijke traject veiliger en vlotter moeten maken, blijven uit tot grote frustratie van veel inwoners en lokale politici.

Het project, met een investering van ongeveer 55 miljoen euro, betreft 4,5 kilometer tussen de kruising met de CV-95 en de Avenida Rosa Mazón Valero. De weg moet één extra rijstrook per richting krijgen, met een maximale snelheid van 80 kilometer per uur. Het milieueffectrapport werd begin dit jaar al goedgekeurd, maar de uitvoering loopt vertraging op.

Dagelijks rijden er zo’n 40.000 voertuigen over dit traject, en in de zomer stijgt dat aantal tot ongeveer 50.000. Dat zorgt regelmatig voor files, ongevallen en gevaarlijke situaties. Lokale hulpdiensten waarschuwen al langer dat de N-332 bij Torrevieja een van de meest risicovolle wegen van de Costa Blanca is.

Oppositiepartijen in de regio eisen dat het ministerie onmiddellijk begint met de werkzaamheden. Zij wijzen erop dat de vertraging niet alleen economische gevolgen heeft, maar ook de verkeersveiligheid in gevaar brengt. Volgens hen zijn er al te veel ongelukken gebeurd en moet snel handelen nu levens redden.

Het ministerie zegt bezig te zijn met de laatste administratieve stappen, maar geeft geen exacte startdatum. De gemeente Torrevieja dringt ondertussen aan op het afronden van het volledige traject, niet alleen het huidige deel van 4,5 kilometer. Alleen zo kan de doorstroming op de hele kustweg tussen Guardamar en Orihuela Costa verbeteren.

De inwoners hopen dat de belofte van februari eindelijk wordt waargemaakt. Want elke dag zonder vooruitgang op de N-332 betekent opnieuw files, frustratie en gevaar op een van de drukste wegen van de Costa Blanca.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano