Op Wereld Parkinson Dag, 11 april, heeft de Nederlandse wandelaar Geert van Nispen zijn indrukwekkende monstertocht van 844 kilometer, de ‘Quest Trail’, in een recordtijd voltooid. Wat een prachtig cadeau voor iedereen die lijdt aan deze slopende ziekte! Geert is altijd ‘On The Move’, niet alleen om te wandelen, maar vooral om liefde en aandacht te vragen voor de ziekte van Parkinson! Lees zijn inspirerende verhaal over deze onvergetelijke prestatie!
Geert van Nispen heeft inmiddels meer dan 2960 kilometer afgelegd sinds hij op 2 januari Nijmegen verliet. Via het Pieterpad, de GR5 door België, de Camino van Luxemburg, de GR5F, de Jeanne d’Arc-route en de GR654 in Frankrijk, evenals de GR11 en de Camino del Norte in Spanje, heeft zijn Quest Trail hem uiteindelijk naar de pelgrimsstad Santiago de Compostela geleid.
Op zondag 30 maart zette Geert zijn eerste stap in Irun (Baskenland), het beginpunt van deze historische route langs de ruige noordkust van Spanje. Zijn doel is helder: de Fastest Known Time (FKT) Self-supported style verbeteren. De huidige recordtijd – 15 dagen en iets meer dan 3 uur – is scherp, maar records bestaan om gebroken te worden.
Geert wil niet alleen een tijd neerzetten. Hij loopt om een verhaal te vertellen. Een verhaal over doorzetten, over grenzen verleggen, over de kracht van beweging. Geert loopt voor hen die dat niet altijd meer vanzelfsprekend kunnen: mensen met de ziekte van Parkinson.
De Camino del Norte is geen makkelijke weg in Spanje. Het is een route van ongeveer 844 kilometer lang met zo’n 19.000 klim- en 15.000 dalende meters, die de pelgrim uitdaagt met onvoorspelbaar weer, venijnige hoogtemeters en eindeloze eenzaamheid.
Na dagen van gemiddeld 60 kilometer per dag voelt Geert zich sterker worden. Hij besluit zichzelf mentaal en fysiek tot voorbij het uiterste uit te dagen. Voorbij al zijn grenzen. Hij loopt door met pijn, een opgezwollen been, slaat nachten over, geniet intens en beweegt voorwaarts. Altijd voorwaarts.
Na 10 dagen, 22 uur, 36 minuten en 29 seconden komt Geert gebroken aan op het plein voor de Kathedraal van Santiago de Compostela in Galicië. Het eindpunt van alle pelgrimsroutes. Geert haalt met deze prestatie ruim 4 dagen van het bestaande record af. Een buitengewone prestatie die getuigt van doorzettingsvermogen, veerkracht en positieve gekkigheid.
Geerts Quest Trail (https://geertvannispen.nl/geerts-quest-trail/) is een bijzondere voettocht naar Sagres Portugal; het ‘einde van de wereld’. Bewapend met rugzak en tent self-supported GR, E en andere korte- en langeafstandswandelroutes aan elkaar knopen in de richting van Sagres. Zoveel mogelijk door de natuur over de paadjes in een combinatie van hiken, speedhiken en trailrunnen door Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, Spanje en Portugal op weg naar waar het allemaal ophoudt. Op weg naar het einde van de wereld.
Naast de symboliek en het avontuur is er ook de romantiek; ‘Avonturier verlaat huis en haard om een tocht van ruim 4500 kilometer te maken naar het einde van de wereld’.
Volg dit avontuur
Op de website https://geertvannispen.nl worden regelmatige updates en achtergronden over dit avontuur gedeeld. Daarnaast wordt Instagram (https://www.instagram.com/geert_van_nispen_runs_hikes) ingezet voor het delen van dagelijkse updates en kun je dit avontuur volgen op Polarsteps (https://www.polarsteps.com/GeertvanNispen/).
