laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Eerste sneeuwval transformeert het binnenland van de Costa del Sol

vrijdag 13 december 2024

@AAMM_And / X
@AAMM_And / X

De Sierra de las Nieves, een bergketen in de provincie Málaga, is bedekt met een laag sneeuw na de eerste sneeuwval van het seizoen. Dit natuurpark staat bekend om zijn biodiversiteit en adembenemende landschappen, maar toont nu een winterse aanblik die zowel inwoners als toeristen betovert.

De sneeuwval begon in de vroege ochtenduren en zette zich gedurende de dag voort, waardoor een wit tapijt ontstond over de toppen en hellingen van de bergen. De beelden van besneeuwde dennenbossen en met ijs bedekte paden circuleren al volop op sociale media, waar de schoonheid van het winterse landschap wordt bewonderd.

De Sierra de las Nieves, die in 2021 door UNESCO werd uitgeroepen tot biosfeerreservaat, herbergt een grote verscheidenheid aan flora en fauna, waaronder de met uitsterven bedreigde Spaanse Ibex. De sneeuwval heeft een extra dimensie toegevoegd aan de natuurlijke pracht van het gebied, waardoor het een magische plek is geworden voor natuurliefhebbers.

Lokale autoriteiten hebben bezoekers gewaarschuwd voor de gladde wegen en de noodzaak van geschikte kleding en uitrusting bij het bezoeken van het park. Ondanks de lage temperaturen trekken velen eropuit om te genieten van het winterse landschap, te wandelen in de sneeuw of te genieten van de panoramische uitzichten vanaf de bergtoppen.

De sneeuw komt door de lage temperaturen en veel regen in de provincie. Voor de Axarquía en gebieden zoals de Costa del Sol en het Guadalhorce-dal was er een gele regenwaarschuwing afgegeven. De storm heeft enkele bijzondere verschijnselen achtergelaten, zoals een indrukwekkende waterhoos die woensdag vanaf het strand van Benalmádena werd gezien. Dit fenomeen, ook wel «tornado op het water» genoemd, bestaat uit een draaiende luchtkolom die met de zee en een wolk verbonden is.

De kou blijft de hoofdrol spelen tot het weekend, hoewel de temperaturen vanaf zaterdag iets zullen stijgen. De sneeuwgrens zal geleidelijk stijgen tot tussen de 1500 en 1600 meter, zich uitbreidend naar gebieden zoals Los Montes de Málaga, El Torcal en Sierra Bermeja.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.