laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spaans vastgoed steeds populairder bij Nederlanders door nieuwe box-3-regels

zondag 22 februari 2026

ai-beeld
ai-beeld

De interesse in Spaans vastgoed groeit hard onder Nederlandse beleggers. Dat heeft alles te maken met de hervormingen in box 3. Door de veranderingen in de belasting op vermogen gaan steeds meer Nederlanders op zoek naar renderende activa buiten de landsgrenzen.

In Nederland wordt vermogen in box 3 zwaarder belast, ook als het rendement in werkelijkheid lager uitvalt. Daardoor voelen veel particuliere beleggers zich benadeeld. Spaans vastgoed wordt gezien als een aantrekkelijk alternatief, omdat je daar nog steeds directe huurinkomsten kunt combineren met waardestijging op de langere termijn.

Nederlanders kochten in 2025 in totaal 6.071 woningen in Spanje. De aankopen waren vrij gelijkmatig over het jaar verdeeld, met 1.530 woningen in het eerste kwartaal, 1.522 in het tweede, 1.405 in het derde en 1.614 in het vierde kwartaal.

Vooral woningen aan de kust en in populaire regio’s zoals de Costa Blanca en Costa del Sol zijn in trek. Die gebieden blijven populair bij toeristen en overwinteraars. Dat zorgt voor een stabiele vraag naar huurwoningen, zowel voor korte als langere periodes. Daardoor kun je als eigenaar rekenen op een relatief constant rendement.

Volgens vastgoedexperts speelt ook mee dat de Spaanse huizenprijzen in vergelijking met Nederland nog steeds aantrekkelijk zijn. Voor het bedrag waarvoor je in Nederland soms slechts een klein appartement koopt, krijg je in Spanje vaak meer ruimte en een betere ligging. Dat maakt de investering niet alleen financieel interessant, maar ook aantrekkelijk voor eigen gebruik.

Daarnaast kiezen veel beleggers liever voor vastgoed, omdat het iets tastbaars is. In onzekere tijden voelt een huis veiliger dan spaargeld dat minder waard kan worden. Een woning in Spanje kan geld opleveren en je kunt er zelf ook van genieten.

De verwachting is dat deze trend de komende jaren zal doorzetten. Zolang de fiscale druk in Nederland hoog blijft en de vraag naar huurwoningen in Spanje sterk is, blijft Spaans vastgoed voor veel Nederlanders een logische keuze. Overweeg jij ook een investering over de grens, dan is het verstandig om je goed te laten informeren over de lokale regels en belastingen.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano