De prijzen van woningen in Spanje zullen dit jaar tussen de 4 en 8 procent stijgen, zo voorspellen verschillende vastgoedexperts. De aanhoudend hoge vraag naar koopwoningen en het beperkte aanbod, vooral bij nieuwbouw, blijven de belangrijkste oorzaken van deze stijging.
Volgens makelaarskantoor Donpiso zal het aantal woningverkopen in 2025 rond de 800.000 liggen. Het bedrijf verwacht prijsstijgingen tot wel 8 procent, vooral in stedelijke gebieden waar de vraag het grootst is. Ook Tecnotramit sluit zich daarbij aan, met een schatting van een groei tussen 4 en 6 procent over het hele jaar.
Toch zijn er nog optimistischere prognoses. Hypotheekverstrekker UCI en de vastgoedorganisatie SIRA voorzien dat koopprijzen dit jaar met gemiddeld 10 procent kunnen toenemen, terwijl huurprijzen met circa 9 procent stijgen. Deze stijgingen zijn vooral merkbaar in toeristische regio’s en grote steden als Madrid, Málaga en Valencia.
In sommige delen van Spanje, zoals Galicië en Castilla y León, blijft de groei daarentegen gematigder door een lagere vraag. De experts benadrukken dat regionale verschillen steeds duidelijker worden: de prijzen in populaire kust- en stadsgebieden stijgen aanzienlijk sneller dan in het binnenland.
Volgens recente cijfers van Idealista steeg de prijs van bestaande woningen in augustus met bijna 15 procent ten opzichte van een jaar eerder. De gemiddelde verkoopprijs per vierkante meter bedraagt inmiddels 2.517 euro. Daarmee blijft Spanje één van de snelst groeiende woningmarkten van Europa.
Hoewel een deel van de analisten waarschuwt voor mogelijke vertragingen als gevolg van hogere rente of economische onzekerheid, is de algemene verwachting dat 2025 opnieuw een jaar van stijgende prijzen wordt op de Spaanse vastgoedmarkt.
