laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Dit zijn de gevaarlijkste wegen van Spanje volgens een nieuw rapport

dinsdag 21 oktober 2025

Google Maps / screenshot
Google Maps / screenshot

Een nieuw rapport van de Automovilistas Europeos Asociados (AEA) laat zien dat er in Spanje nog altijd honderden kilometers aan wegen bestaan met een hoog risico op ongevallen. In totaal gaat het om 270 kilometer, verspreid over 71 trajecten in 45 provincies. Deze stukken weg zijn volgens de AEA tot wel tien keer gevaarlijker dan het landelijke gemiddelde.

Spanje beschikt momenteel over een uitgebreid wegennet van 165.705 kilometer aan wegen. Daarvan zijn 17.666 kilometer snelwegen, zowel tolwegen als gratis autowegen en dubbelbaansroutes. Daarmee heeft Spanje het grootste aantal snelwegkilometers van de hele EU, gevolgd door Duitsland met ongeveer 13.000 kilometer.

Het onderzoek is gebaseerd op ongevallencijfers uit de periode 2019 tot 2023. In die vijf jaar gebeurden er op deze trajecten 1.563 ongelukken, waarbij 2.169 mensen gewond raakten. De meeste slachtoffers liepen lichte verwondingen op, maar op verschillende punten vielen ook doden te betreuren.

Van de 71 onderzochte trajecten stonden er 78 al eerder op de lijst van gevaarlijke wegen. Op 45 van deze trajecten is de gevarensindex de afgelopen jaren zelfs verder toegenomen. Dat laat volgens de AEA zien dat verbeteringen uitblijven en dat sommige wegen nog steeds onvoldoende veilig zijn ingericht.

Het gevaarlijkste wegdeel van dit jaar bevindt zich bij kilometer 243 van de N-4a in de provincie Ciudad Real, met een gevaarindex die maar liefst 598 keer hoger ligt dan het landelijke gemiddelde. De weg met de meeste geregistreerde ongevallen en slachtoffers is de A-77a bij kilometer 0 in de provincie Alicante, waar 104 ongelukken plaatsvonden met in totaal 150 slachtoffers.

De organisatie wijst erop dat niet alleen menselijke fouten, zoals te hard rijden of onoplettendheid, verantwoordelijk zijn voor deze cijfers. Slechte weginfrastructuur, gebrekkig onderhoud en onduidelijke markeringen spelen volgens de AEA een grote rol bij het ontstaan van ongelukken.

Hoewel de meeste Spaanse wegen veilig zijn en goed onderhouden worden, waarschuwt de AEA dat deze zogenaamde “zwarte punten” extra aandacht verdienen. Bestuurders doen er goed aan om alert te zijn wanneer ze over bekende risicotrajecten rijden, zeker tijdens drukke vakantieperiodes.

De AEA roept de overheid op om gericht in te grijpen op de gevaarlijkste trajecten. Kleine verbeteringen, zoals betere verlichting, bredere vluchtstroken of het aanpassen van scherpe bochten, kunnen volgens de organisatie al veel ongelukken voorkomen.