laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Spaanse 65-plussers zijn de fanatiekste wandelaars

vrijdag 26 september 2025

via canva.com
via canva.com

Ouderen in Spanje blijken de meest toegewijde wandelaars te zijn. Volgens een recent rapport wandelen Spanjaarden boven de 65 jaar twee keer zo vaak en ook twee keer zo lang als jongere generaties, en dat is een verrassend resultaat.

Uit een onderzoek onder ruim 18.000 bezoekers van GO fit blijkt dat 61 procent van de 65-plussers elke dag minstens tien minuten wandelt. Bij jongeren van 18 tot 24 jaar is dat 52 procent en bij 35- tot 44-jarigen 53 procent. Meer dan de helft van de ouderen loopt zelfs een uur of langer per dag, ruim boven wat de Wereldgezondheidsorganisatie aanbeveelt.

Ook tussen mannen en vrouwen zijn er verschillen. Bijna 70 procent van de oudere vrouwen wandelt dagelijks minstens tien minuten, tegenover 54 procent van de mannen. Toch zijn het juist de mannen die vaker kiezen voor krachttraining of intensieve cardio.

Gemiddeld wandelen de senioren die aangesloten zijn bij GO fit 61 minuten per dag. Eén op de zes haalt zelfs meer dan 80 procent van zijn of haar wekelijkse beweging in het sportcentrum. Daarmee benadrukken de onderzoekers hoe belangrijk zulke centra zijn als veilige plek voor actief en gezond ouder worden.

Naast wandelen doen ouderen ook aan andere vormen van beweging. Zo traint 44 procent in de krachtruimtes, volgt 42 procent groepslessen en gebruikt 41 procent de cardioapparaten. Daarnaast maken velen gebruik van het zwembad en de spa. Volgens internationale studies helpt vooral krachttraining ouderen om spiermassa te behouden en botten sterker te maken.