INTRO: Na bijna drie jaar verbouwen, openen zussen Noëlle, Suzanne en Michelle in oktober 2023 hun gloednieuwe Bed & Breakfast Casa la Vall in het nog authentiek Spaanse dorpje Benialí in de provincie Alicante. Lang kunnen ze er samen echter niet van genieten. Er moet immers opnieuw geld in het laatje worden gebracht. En dus vertrekken Noëlle en Suzanne na een maand alweer naar Zwitserland, voor een winterseizoen in de horeca, terwijl Michelle achterblijft om de Bed & Breakfast langzaam op de kaart te zetten.
Toen ik nog bij de Albert Heijn werkte, noemden ze mij lange tijd Dymo. Deels omdat ik de naam van de labelprinter zonder uitzondering in het Nederlands (en niet in het Engels) bleef uitspreken en deels omdat ik het ding maar al te graag gebruikte. Want ik ben gek op orde. Zaken netjes bewaren. Netjes labelen. En bovenal: een duidelijk overzicht creëren. Het mag dan ook geen verrassing zijn dat ik dol ben op lijstjes. Vooral to-do lijstjes. Want van teveel verschillende zaken tegelijkertijd oppakken hou ik niet. Mijn aandacht verdelen vind ik lastig. Als er teveel in mijn hoofd omgaat, word ik onrustig. Door alles op papier te zetten, creëer ik rust in mijn hoofd. Tijdelijk, dan. Want van een te lange to-do lijst word ik opnieuw onrustig. Ik ben dan ook blij dat er aan de drukte van de afgelopen maanden langzaam een einde komt. De grote kelderklus is bijna geklaard en vanaf nu kan ik mij dus bijna volledig op de toenemende stroom gasten storten. Eenvoudig. Schoonmaken. Gasten ontvangen. Ontbijt serveren. Gasten uitzwaaien. En nog meer schoonmaken.
Alle verbeteringen aan het huis zullen weer even moeten wachten. Op zijn minst tot dat mijn zusjes er weer zijn. Als de aannemer – die met een deel van de eerste gastenkamers heeft geholpen – langs komt om de boilers opnieuw met elkaar te verbinden, kijkt hij ons verbaasd om. “Veel meer kunnen jullie niet meer willen verbouwen, toch?” Zonder ons antwoord af te wachten, gaat hij verder. “Is er überhaupt nog een ruimte die nog onaangeroerd is gebleven?” Mijn vader en ik beginnen te lachen. Hij moest eens weten. Een nieuwe pui in de eetkamer. Een gastenkeuken. Een deur tussen de entree en slaapkamer van kamer vijf. Een voorraadskast in de keuken. Een grotere bar in de buitenruimte. Een zithoek in de tuin. Antislip tegels rondom het zwembad. Een sauna in de kelder. Een kleine bibliotheek in het kantoor. Een nieuwe keuken. De lijst is eindeloos. Als ik alle plannen op begin te sommen, trekt hij verbaasd een wenkbrauw op. “Wordt het niet eerst tijd om wat geld te verdienen, in plaats van alles direct weer uit te geven?” Ik wuif zijn suggestie direct van de hand. We kijken naar de toekomst. Waar lopen we – op dit moment – nog tegen aan? Hoe zorgen we ervoor dat we blijven groeien? En hoe kunnen we de ervaring van de gasten blijven verbeteren?
Want buiten de verbeteringen aan het gebouw, blijven we ook nog steeds investeren in apparatuur. Een nieuwe stofzuiger. Niet alleen omdat de oude een te kort snoer heeft en daardoor (vooral tot ergernis van mijn zusje) steeds over zijn eigen snoer struikelt, maar ook omdat ik ‘m recent van de trap heb laten vallen en ik ‘m nu als een baby in mijn armen moet dragen als ik ‘m wil verplaatsen zonder dat het ding uit elkaar valt. De printer doet lastig. En in het zwembad ligt (na alle stormen) zoveel zand, dat alleen een robotstofzuiger alles er waarschijnlijk gemakkelijk uit krijgt.
Maar naast alle verbeteringen aan het gebouw en alle investeringen in de nieuwe apparatuur staat er nog één ding op het lijstje: een beetje uitrusten. Voordat alles teveel wordt. Gelukkig is daar nu meer tijd voor vrijgekomen. Want net als mijn zusjes in Zwitserland, voel ook ik de vermoeidheid nu meer toenemen. En dus nam ik deze week voor het eerst in lange tijd weer een volledige dag vrij. Om met een goed boek in de zon te gaan zitten. Het enige wat ik deed, was het maken van een to-do-lijst voor de volgende dag. En mijzelf verbieden om er alvast aan te beginnen. Na het doen van de boodschappen, het schoonmaken van de tuin en het zwembad, het versturen van alle informatie betreffende de belastingaangifte over 2025 naar de accountant en het schrijven van deze blog, kan ik ook door die lijst opnieuw een streep zetten. Het weekend nadert en dat geeft mij – opnieuw – alle tijd om mij weer volledig op de gasten te richten. Aan al het werk komt tenslotte (bijna) nooit een einde.
De drie zussen Noëlle, Suzanne en Michelle zijn een B&B begonnen in Benialí in de provincie Alicante. Casa La Vall is hun droom en na drie jaar verbouwen is de B&B eindelijk klaar om bezoekers te ontvangen. Lees alles over de avonturen van hoofdzakelijk Michelle die ons op de hoogte houdt van wat er allemaal komt kijken bij een B&B in Spanje.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano