Image Not FoundImage Not Found

laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Eerste stakingsmaandag luchtverkeersleiders in Spanje zonder problemen verlopen

123rf
123rf

MADRID – Zoals al eerder aangegeven staken 162 luchtverkeersleiders bij 16 geprivatiseerde verkeerstorens van een gelijk aantal vliegvelden in Spanje vanaf maandag 30 januari en de daarop volgende vier maandagen 6, 13, 20 en 27 februari, Er werden vertragingen en geannuleerde vluchten verwacht, maar uiteindelijk was er niets te merken van deze staking.

Vanaf 30 januari en op 6, 13, 20 en 27 februari (vijf maandagen achterelkaar) wordt er gestaakt bij 16 vliegvelden die worden beheerd door Saerco en Ferronats, dus niet bij alle vliegvelden in Spanje. Het gaat om de vliegvelden van Alicante-Elche (Costa Blanca), Valencia, Murcia, Sevilla, Ibiza, Lanzarote, Fuerteventura, El Hierro, La Palma, Jerez de la Frontera, A Coruña, Castellón, Lleida, Sabadell, Vigo en Madrid-Cuatro Vientos. Bij 30 andere vliegvelden, zoals Barcelona, Madrid, Málaga en Palma de Mallorca die beheerd worden door Enaire wordt niet gestaakt.

De beheerders van deze verkeerstorens – Saerco en Ferronats – hebben op de eerste stakingsmaandag echter enkele wijzigingen doorgevoerd waardoor niet geplande luchtverkeersleiders kwamen opdagen om bij het belangrijke werk te helpen. Daardoor was de minimale dienstverlening die door de overheid bepaald was, van 44% tot 57%, niets meer te merken en was er 100% personeel aanwezig. De vakbonden spreken over een illegale actie waarbij deze werknemers onregelmatig werk hebben uitgevoerd.

De vraag is natuurlijk wat er gaat gebeuren op de volgende stakingsmaandagen op 6, 13, 20 en 27 februari. Voorlopig is de eerste maandag met een staking goed en rustig verlopen, al was er volgens de luchtverkeersleiders wel een gespannen sfeer in de 16 verkeerstorens.

Let op: Dit bericht is meer dan zes maanden oud. Informatie hierin kan verouderd zijn.
Remco Stoffer

Remco Stoffer

Bijna 20 jaar geleden ben ik begonnen met SpanjeVandaag om Nederlanders en Belgen die in Spanje wonen, willen emigreren of er vaak op vakantie gaan, op de hoogte te houden van het laatste nieuws. Omdat niet iedereen Spaanse media begrijpt, selecteert de redactie dagelijks het belangrijkste nieuws en herschrijft dit tot duidelijke artikelen met eigen input. Nederlandstalige Spanje-liefhebbers kunnen dit ook volgen via de gratis nieuwsbrief, sociale media, podcasts en video’s. // bekijk mijn profielpagina

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano