laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
recepten
spanjespecials
spanjeverhalen
canarias
balearen
valencia regio
andalusië
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
laatste nieuws
65-plus nieuws
het weer in
spanjeverhalen
spanjerecepten
spanjespecials
canarische eilanden
balearen
andalusië
valencia regio
catalonië
murcia
costa del sol
costa blanca
costa brava
costa dorada
costa tropical
costa de la luz
barcelona
madrid
valencia
alicante
malaga
rest spanje
het weer in spanje
aanmelden nieuwsbrief
kopje koffie schenken
contact
over ons
sitemap

Hypotheek betalen in Spanje is nu gemiddeld 36 procent goedkoper dan huren

zondag 22 maart 2026

ai-illustratie
ai-illustratie

Een woning kopen in Spanje blijkt gemiddeld veel goedkoper dan huren. Volgens een analyse van vastgoedplatform Idealista ligt de maandelijkse hypotheekbetaling ongeveer 36 procent lager dan de huur voor een vergelijkbare woning. Toch blijft het voor veel gezinnen moeilijk om een huis te kopen door de hoge spaareisen die banken stellen.

Gemiddeld betaalt iemand met een hypotheek ongeveer 698 euro per maand voor een woning met twee slaapkamers. Voor een vergelijkbare huurwoning ligt de gemiddelde huur rond 1.088 euro per maand. Dat betekent dat kopers elke maand honderden euro’s minder kwijt zijn dan huurders.

Ondanks dit duidelijke verschil vormt het benodigde spaargeld een grote drempel. Om een huis te kunnen kopen, moet een gezin gemiddeld ongeveer 64.568 euro eigen geld hebben. Dat geld is nodig voor belastingen, kosten en het deel dat banken meestal niet financieren.

In de duurste steden van Spanje ligt dit bedrag nog veel hoger. In Palma moeten kopers bijvoorbeeld gemiddeld 147.116 euro eigen geld hebben. Daarna volgen San Sebastián met 137.700 euro, Madrid met 117.793 euro en Barcelona met 103.172 euro. Daardoor blijft het kopen van een woning voor veel mensen buiten bereik.

Er zijn echter ook steden waar het benodigde spaargeld een stuk lager ligt. In Zamora is ongeveer 32.996 euro nodig om een woning te kunnen kopen. Andere relatief betaalbare steden zijn Jaén, Lleida, Palencia en Badajoz, waar de vereiste eigen inbreng eveneens onder de 40.000 euro blijft.

Het onderzoek laat zien dat kopen financieel vaak gunstiger is dan huren, maar dat veel huishoudens simpelweg niet genoeg spaargeld hebben om de stap te zetten. Daardoor blijven veel mensen afhankelijk van de steeds duurder wordende huurmarkt in Spanje.

Email
WhatsApp
X (Twitter)
Facebook
LinkedIn
Bluesky
Threads
Mastodon
NL Taal
ES Español EN English DE Deutsch FR Français PT Português IT Italiano