Dit jaar worden er in Spanje naar verwachting ruim 30 miljoen roscones de Reyes gegeten, wat een stijging van 3,5 tot 4,5 procent betekent ten opzichte van 2024. Volgens Asemac, de Spaanse branchevereniging, houdt dit in dat er tussen de 1 en 1,4 miljoen meer stuks zullen zijn dan vorig jaar.
Een roscón de Reyes is een traditionele Spaanse taart die speciaal wordt gegeten rond Driekoningen, op 6 januari. Het is een ringvormige cake, vaak versierd met gekonfijt fruit en gevuld met slagroom, crème of truffel.
Wat de roscón bijzonder maakt, is de symboliek: in het deeg worden een klein figuurtje en een boon verstopt. Degene die het figuurtje vindt, mag de bijgevoegde papieren kroon dragen en wordt de “koning” van de dag, terwijl degene met de boon de taart moet betalen.
Hoewel dit gebak traditioneel met Driekoningen wordt geassocieerd, begint de consumptie steeds vroeger. Winkels en horeca bieden ze al in november aan, en de populariteit houdt vaak aan tot in januari.
Traditionele vullingen zoals slagroom, crème en truffel blijven favoriet, maar smaken zoals marsepein winnen ook aan populariteit. Middelgrote (400-500 gram) en grote maten (750-1000 gram) zijn het meest in trek.
Opvallend is dat de groei in populariteit van de Italiaanse panettone geen negatieve invloed heeft op de verkoop van de roscones. Beide producten lijken elkaar niet te beconcurreren, aldus de voorzitter van Asemac.


Español
English
Deutsch
Français
Português
Italiano